Focus HRJoburi & Formari

Alianța Franceză angajează un/o Asistent(ă) de Direcție

Alianța Franceză din Moldova este în căutarea unui/unei Asistent (ă) de Direcție, pentru sediul său de la Chișinău.

RESPONSABILITĂȚI

  • Primirea și informarea publicului și vizitatorilor, recepționarea și dirijarea apelurilor telefonice
  • Asistență oferită Directorului și echipei administrative
  • Traducere și interpretariat
  • Gestionarea diverselor sarcini administrative

Aceste misiuni vor putea fi completate, în funcție de cerințele direcției.

COMPETENȚE

  • Studii superioare
  • Persoană bilingvă română-rusă, nivel excelent de cunoaștere a limbii franceze atât verbal cât și în scris, cunoașterea avansată a limbii engleze.
  • Cunoașterea instrumentelor informatice și de birou (Word, Excel, PowerPoint), utilizarea rețelelor de socializare
  • Abilități interpersonale excelente și o prezentare bună, polivalență și capacitate de adaptare, precum și spirit de echipă înalt.
  • Experiența similară într-un mediu internațional ar fi un avantaj, dar sunt binevenite și se acceptă și candidaturile începătorilor

AVANTAJE

  • Veți activa într-un mediu internațional de lucru plăcut, chiar în centrul Chișinăului.
  • După o perioadă de probă și de adaptare, vi se va propune un contract de muncă cu durată nedeterminată
  • Remunerare în dependență de experiență – Posibilitatea de obținere a unei prime anuale în funcție de rezultate – Tichete de Masă

Sunteți interesat (ă) ? Atunci, vă rugăm să ne expediați candidatura dvs. (Scrisoare de motivație în franceză, CV și o fotografie) printr-un e-mail adresat Dlui Emmanuel SKOULIOS.

Ocuparea funcției este urgentă și va fi preluată din luna octombrie 2019.

MAI MULTE ACTUALITĂȚI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Un nou site al Camerei

O vizibilitate ameliorată pentru prezența economică moldo-franceză, noi servicii.
Descoperiți-le !